Nasza szkoła otrzymała taki certyfikat i podziękowanie za udział w ogólnopolskiej akcji: "ŻONKIL" organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć w niej udział.
Dla przypomnienia, 19 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkil”. Jest to projekt zainicjowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie w celu upamiętnienia Powstania w Getcie Warszawskim (19.04.1943). Żonkile co roku pod Pomnikiem Bohaterów Getta składał jeden z ocalałych przywódców Powstania Marek Edelman. Po jego śmierci tradycję przejęli mieszkańcy Warszawy oraz szkoły w całej Polsce, tworząc papierowe żonkile i rozdając je w swoich środowiskach.