IX WOJEWÓDZKI KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

„ŻOŁNIERZE WYKLĘCI W PIEŚNI”

1. ORGANIZATOREM KONKURSU JEST

Szkoła Podstawowa nr 65 im. Alfa Liczmańskiego

1. Śluza 6 80-770 Gdańsk

sekretariat@sp65.edu.gdansk.pl

www.sp65.edu.gdansk.pl

1. CELE KONKURSU

• popularyzacja pieśni śpiewanych przez „Żołnierzy Wyklętych” i powstałych ku ich czci i pamięci
  • ocalenie od zapomnienia „Żołnierzy Wyklętych”, upowszechnienie wiedzy na temat „Żołnierzy Niezłomnych”
  • popularyzacja treści patriotycznych w repertuarze młodych wykonawców
  • edukacja historyczna
  • poszukiwanie zapomnianych pieśni i prezentacja nowych utworów  o treści patriotycznej
  • rozbudzanie wrażliwości estetycznej

1. POSTANOWIENIA  KONKURSU

KONKURS ODBĘDZIE SIĘ W FORMIE ZDALNEJ, ELEKTRONICZNEJ

Należy przesłać :

• Nagranie video w formacie mp4
  • wykonawca przed wykonaniem utworu podaje :
  1. swoje imię, nazwisko
  2. wiek
  3. jaką szkołę reprezentuje
  4. tytuł utworu

Nagranie i skan oświadczenia rodziców opiekun uczestnika konkursu przesyła na e-mail szkoły sekretariat@sp65.edu.gdansk.pl do 28.02.2022 r.

W mailu prosimy o podanie imienia, nazwiska i telefon kontaktowy opiekuna.

1. UCZESTNICY KONKURSU

Konkurs ma zasięg wojewódzki.

W konkursie mogą brać udział

1. SOLIŚCI

dzieci i młodzież od 6 do 15 lat w trzech kategoriach

• 0 – 3
  • 4 - 6
  • 7 – 8

1. ZESPOŁY
  • Max 8 osobowe

UCZESTNICY WYKONUJĄ TYLKO 1 UTWÓR

• a capella
  • z podkładem muzycznym
  • z towarzyszeniem akompaniatora

1. KRYTERIA OCENY
  • dobór repertuaru: treść i charakter utworów zgodny z celami i regulaminem konkursu
  • interpretacja utworu
  • umiejętności wokalne
  • dykcja
  • muzykalność
  • ogólny wyraz artystyczny
  • przedstawienie utworów znanych – w nowych aranżacjach lub własnego autorstwa

1. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Ogłoszenie wyników nastąpi 4 marca 2022 r. na stronie internetowej szkoły i fanpage’u szkoły na facebook’u.

O formie odbioru nagród powiadomimy telefonicznie i mailowo opiekunów uczestników.

1. Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
  • Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na zasadach Przewidzianych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)
  • Administratorem danych osobowych jest    Szkoła Podstawowa nr 65 im. Alfa Liczmańskiego w Gdańsku  reprezentowana przez Dyrektora Szkoły.
  • Kontakt do inspektora ochrony danych nadzorującego prawidłowość przetwarzania danych osobowych: adresu e-mail: iod@sp65.edu.pl.
  • Dane osobowe będą przetwarzane w celu organizacji i przeprowadzenia konkursu, a także w celach promocji konkursu oraz jego Organizatora.
  • Dane osobowe nauczyciela będą przetwarzane na podstawie podpisanej przez niego zgody, a uczestnika konkursu na podstawie podpisanej zgody przez jego przedstawiciela ustawowego zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Wzory zgód stanowią załączniki do Regulaminu.
  • Dane uczestników konkursu oraz nauczycieli będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji wyżej określonych celów.
  • Przedstawicielom ustawowym oraz nauczycielom przysługuje prawo do:
  1. żądania od administratora dostępu do danych osobowych,
  2. prawo do ich sprostowania,
  3. usunięcia lub ograniczenia przetwarzania
  4. wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia
  5. cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych - skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na jej przetwarzanie, które miało miejsce        do momentu wycofania zgody,
  6. wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Skargę w tym zakresie można wnieść w dowolnym momencie, jeżeli uważa Pani/Panu, że powierzone dane osobowe są przetwarzane z naruszeniem obowiązujących przepisów prawa.
  • Organizatorzy konkursu oświadczają, iż dane uczestników konkursu oraz nauczycieli nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą poddawane profilowaniu.
  • Przystępując do Konkursu, każdy jego uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla przeprowadzenia Konkursu

z jego udziałem. Zgoda jest dobrowolna, jednak niezbędna dla udziału w Konkursie.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu konkursu.

Koordynator konkursu  Joanna Witczak Romanowska  (tel. 502 918 541)

pliki do pobrania