IX Wojewódzki Konkurs Recytatorski

„Żołnierze Wyklęci w poezji”

1. Organizator konkursu:

Szkoła Podstawowa nr 65 im. Alfa Liczmańskiego

1. Śluza 6

e-mail: sekretariat@sp65.edu.gdansk.pl

www.sp65.edu.gdansk.pl

1. Cele konkursu:
  • odkrywanie bohaterskich losów Żołnierzy Wyklętych,
  • ocalenie od zapomnienia bohaterów polskiego podziemia niepodległościowego,
  • popularyzowanie nieznanych powszechnie utworów poetyckich przedstawiających żołnierzy skazanych na zapomnienie,
  • rozwijanie zdolności recytatorskich,
  • zachęcanie do występów na scenie,
  • integrowanie i nawiązywanie współpracy między szkołami.
  1. Zasady uczestnictwa:
  • konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z kas IV-VI i VII-VIII województwa pomorskiego,
  • konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego związanego

z tematem konkursu (propozycje utworów  w załączniku nr 2),

• uczestnicy zaprezentują się w osobnych kategoriach: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII szkoły podstawowej,
  • z każdej szkoły może wystąpić maksymalnie 2 uczestników w każdej kategorii.
  1. Kryteria oceny:
  • tematyczny dobór tekstu,
  • interpretacja utworu,
  • kultura słowa (poprawność językowa, dykcja).
  1. Organizacja konkursu:

KONKURS ODBĘDZIE SIĘ W FORMIE ZDALNEJ (ELEKTRONICZNEJ)

Należy przesłać :

• nagranie video w formacie mp3 lub mp4,
  • wykonawca przed wykonaniem utworu podaje :
  1. swoje imię i nazwisko,
  2. wiek,
  3. jaką szkołę reprezentuje,
  4. tytuł utworu.

Nagranie i skan oświadczenia rodziców opiekun uczestnika konkursu przesyłać na         e-mail szkoły: sekretariat@sp65.edu.gdansk.pl do 11.02.2022 r.

W e-mailu prosimy o podanie imienia, nazwiska i telefon kontaktowy opiekuna.

Ogłoszenie wyników nastąpi 4 marca 2022 r. na stronie internetowej szkoły i fanpage’u szkoły na facebook’u.

O formie odbioru nagród powiadomimy telefonicznie i mailowo opiekunów uczestników.

1. Postanowienia końcowe:

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:

• Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na zasadach Przewidzianych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
  • Administratorem danych osobowych jest    Szkoła Podstawowa nr 65 im. Alfa Liczmańskiego w Gdańsku  reprezentowana przez Dyrektora Szkoły.
  • Kontakt do inspektora ochrony danych nadzorującego prawidłowość przetwarzania danych osobowych: adresu e-mail: iod@sp65.edu.pl.
  • Dane osobowe będą przetwarzane w celu organizacji i przeprowadzenia konkursu, a także w celach promocji konkursu oraz jego organizatora.
  • Dane osobowe nauczyciela będą przetwarzane na podstawie podpisanej przez niego zgody, a uczestnika konkursu na podstawie podpisanej zgody przez jego przedstawiciela ustawowego zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Wzory zgód stanowią załączniki do regulaminu.
  • Dane uczestników konkursu oraz nauczycieli będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji wyżej określonych celów.
  • Przedstawicielom ustawowym oraz nauczycielom przysługuje prawo do:
  1. żądania od administratora dostępu do danych osobowych,
  2. prawo do ich sprostowania,
  3. usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  4. wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia,
  5. cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych - skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na jej przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody,
  6. wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Skargę w tym zakresie można wnieść w dowolnym momencie, jeżeli uważa Pani/Panu, że powierzone dane osobowe są przetwarzane z naruszeniem obowiązujących przepisów prawa.
  • Organizatorzy konkursu oświadczają, iż dane uczestników konkursu oraz nauczycieli nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą poddawane profilowaniu.
  • Przystępując do konkursu, każdy jego uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla przeprowadzenia konkursu

z jego udziałem. Zgoda jest dobrowolna, jednak niezbędna dla udziału w konkursie.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu konkursu.

Koordynatorzy konkursu

Alicja Maciaszek