REGULAMIN IX WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„BOHATEROWIE POLSKIEGO PODZIEMIA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO”

1. Organizator konkursu:

Szkoła Podstawowa nr 65 im. Alfa Liczmańskiego

1. Śluza 6 80-770 Gdańsk

tel. (58) 301 45 46,

sekretariat@sp65.edu.gdansk.pl

www.sp65.edu.gdansk.pl

1. Cele konkursu:
  • Odkrywanie bohaterskich losów Żołnierzy Wyklętych.
  • Ocalenie od zapomnienia bohaterów polskiego podziemia niepodległościowego.
  • Rozwijanie kreatywności i zainteresowań twórczych, których inspiracją jest historia Polski.
  • Kształtowanie wyobraźni dzieci poprzez prace plastyczne.
  1. Zasady uczestnictwa.
  • Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z klas 0 -VIII województwa pomorskiego.
  • Rozstrzygnięty zostanie w następujących kategoriach wiekowych:
  1. 0-III,
  2. IV-VIII.
  • Tematyka prac plastycznych dotyczy zagadnień walk żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu.
  • Technika prac dowolna (z wyłączeniem materiałów sypkich), format A-4 lub A-3.
  • Praca powinna być wykonana samodzielnie przez pojedynczego autora.

• Na odwrocie każdej pracy umieszczamy następujące informacje wypisane drukowanymi literami:
  1. imię i nazwisko autora,
  2. klasa, wiek,
  3. adres szkoły, do której uczęszcza uczestnik, nr telefonu,
  4. imię i nazwisko opiekuna, pod kierunkiem którego przygotowano pracę.
  • Każda placówka powinna załączyć wypełnioną kartę zgłoszenia (załącznik nr 1 Regulaminu Konkursu).
  • Do każdej pracy plastycznej należy dołączyć wypełnione oświadczenie opiekuna prawnego (załącznik nr 2 Regulaminu Konkursu).
  • Prace konkursowe należy przesłać lub dostarczyć osobiście do 28 lutego 2022 r. (data dostarczenia do placówki) na adres Organizatora:

1. Alfa Liczmańskiego
  2. Śluza 6

• Prace biorące udział w Konkursie przechodzą na własność Organizatora.
  • Ogłoszenie wyników nastąpi 4 marca 2022 roku na stronie internetowej szkoły i fanpage’u szkoły na facebook’u. O formie odbioru nagród powiadomimy telefonicznie    i mailowo opiekunów uczestników.

• Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
  • Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na zasadach przewidzianych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
  • Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 65 im. Alfa Liczmańskiego w Gdańsku przy ulicy Śluza 6 reprezentowana przez Dyrektora Szkoły.
  • Kontakt do inspektora ochrony danych nadzorującego prawidłowość przetwarzania danych osobowych za pośrednictwem adresu e-mail: iodo@sp65.edu.pl
  • Dane osobowe będą przetwarzane w celu organizacji i przeprowadzenia konkursu, a także w celach promocji konkursu oraz jego Organizatora.
  • Dane osobowe nauczyciela będą przetwarzane na podstawie podpisanej przez niego zgody, a uczestnika konkursu na podstawie podpisanej zgody przez jego przedstawiciela ustawowego zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Wzór zgody stanowią załączniki do Regulaminu.
  • Dane uczestników konkursu oraz nauczycieli będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji wyżej określonych celów.
  • Przedstawicielom ustawowym oraz nauczycielom przysługuje prawo do:
  1. żądania od administratora dostępu do danych osobowych,
  2. prawo do ich sprostowania,
  3. usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  4. wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia,
  5. cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych - skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na jej przetwarzanie, które miało miejsce        do momentu wycofania zgody,
  6. wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Skargę w tym zakresie można wnieść w dowolnym momencie, jeżeli uważa Pani/Panu, że powierzone dane osobowe są przetwarzane z naruszeniem obowiązujących przepisów prawa.
  • Organizator konkursu oświadcza, iż dane uczestników konkursu oraz nauczycieli nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą poddawane profilowaniu.
  • Przystępując do Konkursu, każdy jego uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych w zakresie i celu niezbędnym dla przeprowadzenia Konkursu z jego udziałem. Zgoda jest dobrowolna, jednak niezbędna dla udziału w Konkursie.

• Zgłoszenie prac do Konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu.
  • Szczegółowych informacji w sprawie konkursu udziela: koordynator konkursu: Elżbieta Pachana - tel. 502 152 794.
  • Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu konkursu.
pliki do pobrania